2020 Jaguar XJ на шпионски фотографии

2020 Jaguar XJ кој треба официјално да биде претставен на крајот на 2020 ќе биде вториот електричен Jaguar, по I-Pace SUV, и електрична алтернатива на Mercedes S-класата, која наскоро ќе добие електричен „роднина“ во форма на Mercedes EQS салон моделот.Шпионските фотографии откриваат помалку отколку тизер сликата на задниот дел на автомобилот прикажана минатиот септември на Frankfurt Motor Show, а маскираниот тест модел ја нема ни каросеријата која ќе ја има продукцискиот XJ, туку се работи за значително модифицирана каросерија на моделот XF.

Според фотографиите, може да се забележи дека е зголемено меѓуоскиното растојаните, најверојатно за да се создаде простор за батериите на електричниот погон.

2020 Jaguar XJ ќе биде базиран на новата MLA платформа, наменета за големите Jaguar модели со комплетно електричен, plug-in хибриден и средно-хибриден погон.

Инаку, од Jaguar имаат изјавено дека ќе нудат електрифицирани опции за сите нивни нови модели 2020 нaтаму.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...