Audi RS 4 Bronze Edition

Audi во 2019-та направија фејслифт на RS 4 Avant, а новото ограничено „бронзено“ издание (Bronze Edition) нуди уште повеќе дополнителна опрема и некои козметички подобрувања.Ќе бидат произведени само 25 примероци на RS 4 Avant Bronze Edition, по цена од 99 150 евра.

Деталите на екстериерот кој бронзеното издание го двојат од стандардниот RS 4 Avant се 20-инчни бронзени алуминиумски бандажи, како и заден спојлер и дифузер во темна матирана боја, додека ексклузивна боја на каросеријата за овој модел е Vesuvius Grey (сива).

Ентериерот е подобрен со најновиот 10.1 инчен touchscreen, како и со подобрена верзија на Bang & Olufsen аудио системот, додека на кожните спортски седишта, воланот и дршката на менувачот има бронзени шевови.

Моторот е ист како и од стандардниот RS4 Avant – 2.9 литарски турбо V6 со моќност од 450 коњски сили, 600Nm вртежен момент, забрзување од 0-100км/ч. за 4.1 секунди, и максимална брзина од 250км/ч. Како дел од стандардната опрема е вклучен ауспухот од RS Sport, кој инаку се доплаќа 1500 евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...