2020 Lexus UX хибриден SUV

Lexus го претстави новиот UX 250h SUV, со дополнителни безбедносни системи и опции на дизајнот на ентериерот.Кај сите модели стандардна опција ќе биде безжичната смартфон конективност во форма на Apple CarPlay и Android Auto, додека постоечкиот Premium пакет ќе има дополнителна безбедносна технологија како надгледување на мртвата точка, како и предупредување за сообраќај зад возилото, со автоматско кочење. Стандардни ќе бидат и динамичната контрола на крстарење, камера за рикверц, 7-инчен дисплеј и 17-инчни алуминиумски бандажи.

Останатите подобрувања се тоа што предните фарови се LED и имаат адаптивна функционалност на долгите светла, внатре има Mark Levinson Premium Surround аудио систем од 13 звучници, како и предни седишта со можност за електрично нагодување во 8 правци, и можност за лумбално прилагодување само на возачкото седиште.

Нов F White ентериер ќе биде екслузивен за F Sport моделите, или на оние со Premium Plus или Takumi пакетите, кои ќе имаат црна кожа на инструмент таблата, како и бели кожни седишта.

Понудата на мотори останува иста – 2.0 литарски бензински во комбинација со електричен, со вкупна моќност од 180 коњски сили и потрошувачка помеѓу 19.5 - 22.5km/l.

Почетната цена ќе изнесува 34 000 евраПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца другари, едниот стар ловџија, другиот тазе, одат на лов. Влегуваат тие во шумата и стариот ловџија му вика на новајлијата:
- Седи сега ти во грмушкава и глас да не си...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1640.- Во Антверпен умре Петар Паул Рубенс,...
1672.- Во Москва е роден Петар Велики, цар на...
1778.- Во Париз умре Франсоа Волтер, француски...
1918.- Умре Георгиј Валентинович Плеханов, руски...