„Jaguar“ станува целосно електричен бренд од 2025-та

Познатиот луксузен автомобил ,,Jaguar” ќе биде 100 отсто електричен бренд од 2025 година натаму, најави британскиот производител „Jaguar Land Rover“ кој ја претстави својата нова „зелена стратегија“.-До средината на ова десетлетие, „Jaguar“ ќе доживее преродба, така што ќе имаме чисто електричен луксузен бренд, се вели во соопштението.

Компанијата, којашто ѝ припаѓа на индиската „Тата моторс“, ги изложи своите планови да воведе некои новини под водство на новиот извршен директор, Французинот Тиери Болор.

Британската компанија вети дека годишно ќе вложува 2,5 милијарди британски фунти (2,8 милијарди евра), главно за електрична енергија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си одат тројца будали по железничка пруга и едниот вели:
-колку долги се овие степеници, бреее, крај немаат
Вториот вели:
-абе остај што се долги, па и оградава ја ставиле...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...