Редок модел на „БМВ“ продаден за 200.000 долари

„E39 M5“, според многумина, е еден од најдобрите автомобили во производство на „БМВ“ во својата историја и солидна спортска лимузина, дури и според денешни стандарди. Еден примерок од неа е продаден за дури 200.000 американски долари.

Автомобилот беше продаден во Синсинати, Охајо, САД, преку ЕАГ, фирма специјализирана за модели на „БМВ“. Возилото претходно имало само еден сопственик, кој ретко го возел, па километражата покажува 5.000 км, а и сè уште ги има оригиналните гуми.

Каросеријата, механиката и ентериерот во меѓувреме се доведени во речиси совршена состојба, така што новиот сопственик доби скоро „музејски примерок“.

Овој „М5“ е произведен 2003 година и ја претставува последната моделска година за генерацијата „Е39“, што значи дека е нејзина најдобра верзија. Познавачите веруваат дека во не толку далечна иднина, „E39 M5“ ќе вреди и ќе чини многу повеќе.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Отишол Трпе да купи таксени марки во трафика и ја прашува продавачката:
- Имате ли таксени марки од пет денари?
- Да!
- А колку чинат?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1514.- Умре италијанскиот архитект Донато...
1689.- Англискиот кралски пар Вилијам Трети...
1713.- Потпишан е Утрехтскиот мир меѓу...
1755.- Роден е англискиот хирург и палеонтолог...