Dave`s Kitchen: Брускети со сенф од смокви и пршута

Нема ништо подобро од тоа да го прославиме пријателството со луѓето кои ни значат на еден убав начин. Давор од Dave’s Kitchen го има совршениот рецепт за тоа што вкусно да подготвите, а вие погрижете се да ги поканите вистинските пријатели на една вкусна закуска.Потребни состојки:

  • тостиран багет леб

  • крем сирење

  • сенф и слатко од смокви промешани заедно

  • пршута

  • магдонос за декорација

Начин на подготовка:

Багет лебот пресечете го на парчиња дебели околу 1 см. Тостирајте ги во тава на малку маслиново масло. Секое парче премачкајте го со крем сирење, а на страна промешајте малку сенф со слатко од смокви. Нанесете од слаткиот сенф врз намазот и завршете ги брускетите со парче пршута и свеж магдонос.

Доколку ви требаат повеќе креативни идеи од кујната на Давор, ќе ги најдете на неговата Facebook фан страница Dave’s Kitchen, а за одлични фотографии од начинот на подготовка посетете го и неговиот Instagram профил.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто е добро плавуша да седи до тебе кога возиш?
- Можеш во секое време да паркираш на место за инвалиди.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Наместа влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. АМСМ препорачува внимателно...
Верски календар
На денешен ден
1744.- Во Неапол умре Џовани Батиста Вико,...
1793.- Во Париз е гилотиран францускиот крал Луј...
1905.- Роден е францускиот моден креатор...
1919.- Во Даблин, Конгресот на партијата "Шин...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби