Хороскопски знаци кои се родени победници

Некои од нас дефинитивно се родени под среќна ѕвезда и со леснотија ги остваруваат своите соништа. Тоа не значи дека и останатите не можат да успеат во сите свои амбиции, но ќе треба да вложат поголем труд од овие првите.

Според зодијакот, овие хороскопски знаци се родени да бидат победници:Овен

Овните се предводени од планетата Марс, која воедно се смета и за планета на војувањето. Родените во овој хороскопски знак се паметни, мотивирани и знаат кон што целат. Во борбата кон она кое сакаат да го добијат пред се им помага среќата која е одраз на нивната јачина.

Рак

Овој знак е единствениот кој навистина може да се рече дека блеска од среќа. Тие никогаш не се двоумат кој чекор да го преземат, бидејќи секој на кој помислиле е нивниот вистински. Иако на патот многу често наидуваат на препреки, нивната ѕвезда ги води кон нивно брзо преминување.

Вага

Не е тајна дека вагите се оптимисти. Често нивниот животен пат го минуваат онака како што посакале. Можеби некогаш се запрашуваат како на крајот од секој лош ден се повторно насмеани, но сето тоа се должи на перцепцијата која ја имаат. Планетата Венера е виновна што полупразната чаша секогаш ја гледаат како полуполна.

Стрелец

Планетата Јупитер прави од секој лимон кој ќе го добиете да направите вкусна лимонада. Секако, ова не значи дека со текот на времето нема да добиете поголеми предизвици во вашиот живот, но за секој проблем вие ќе имате решение.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби