Нов тренд: Шишки обоени во боите на виножитото

Бојадисувањето на косата во стандардните црвена, црна и руса боја стана монотонија, па од таа причина жените во светот решија да направат похрабар потег и нешто различно од вообиченото.

Пред две години сензација беше русата коса од која се извлечени прамени во различна боја, а минатата преовладуваше косата обоена во нежно виолетова боја или пак за оние на кои храброста не им беше на највисоко ниво, сивата коса на која беа нанесени виолетови прамени.

За годинава фризерите имаат потполно поинаква замисла. Тие навестуваат дека еден од трендовите ќе биде и обоената коса во една од  стандардните бои, но она што ќе ја разбие здодевноста ќе бидат шишките кои пак ќе бидат обоени во боите на виножитото.

Магичната трансформација беше претставена на Instagram, а резултатот е несомнено прекрасен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби