Како да дознаете дали му се допаѓате врз основа на хороскопскиот знак?

Секој хороскопски знак покажува дали е затрескан во вас на различен начин. Некои пристапуваат директно, додека други преферираат добро да го истражат теренот пред да тргнат во напад.

Овен
Во стилот на мало дете, доколку му се допаѓате овен ќе започне да се шегува на ваша сметка, ќе ви се потсмева и ќе се потруди да биде интересен. Иако тоа може да ви остави впечаток дека воопшто не е заинтересиран за вас, вистината е сосема спротивна.

Бик
Ако сте му влегле во радар на еден бик првиот знак дека е заинтересиран за вас е неговиот поглед. Не може, а да не забележите како ве „снима“ од далеку. Притоа нема воопшто да го крие тоа, туку ќе ви потенцира дека ве гледа.

Близнаци
Кога станува збор за заведувањето близнаците имаат посуптилен пристап. Ќе се шегуваат со вас, ќе се исценираат караница или ќе ви противречат само за да ви го привлечат вниманието.

Рак
Ракот важи за еден од најемотивните знаци во Зодијакот, но тоа не значи дека веднаш ќе ви падне на колена и ќе ви изјавува љубов. Наместо тоа ќе забележите промени во неговиот говор на телото, па ќе сака да ве гушне, да ве допре и да оствари било каков физички контакт.

Лав
Секогаш кога се со вас едноставно блескаат. Лавот на кој што му се допаѓате ќе посака да изгледа совршено за вас и да се претстави во најдобро светло. Ако гледате дека максимално се труди околу вас тогаш е сигурно дека му се допаѓате.

Девица
Ако му се допаѓате нема да заобиколува, туку ќе ви пристапи директно. Ќе ви ги лајкува постовите на социјалните мрежи, ќе ви пишува пораки и ќе се обидува да најде што повеќе заеднички теми на разговор.

Вага
Најдобриот флертувач во Зодијакот користи комбинација од техники за да покаже дека му се допаѓате. Можеби нема да ви каже дека му се допаѓате, но од говорот на неговото тело ќе веднаш ќе ви биде јасно дека сака да има нешто со вас.

Скорпија
Типично за една скорпија е да се однесува како ништо да не случува, па затоа очекувајте да ве повика на вечера или концерт на сосема невин и другарски начин. И ќе продолжи да се однесува така додека целосно не ве разоружи.

Стрелец
Стрелецот настапува со мрсни шеги и досетки поврзано со сексот. Има добри шанси да ви даде и некој комплимент, поради кој ќе ви стане непријатно. Ако му се допаѓате нема да се срами да го направи првиот чекор.

Јарец
Овој знак поставува прашања и внимателно слуша што ќе му кажете. На овој начин дознаваат сè што сакаат за вас и прават стратегија како да ви пристапат. Еднаш кога ќе тргне, јарецот јасно ќе ви стави на знаење дека е заинтересиран и дека нема намера да заобиколува.

Водолија
Водолијата на која што и се допаѓате ќе биде мошне нервозна во ваше присуство. Најверојатно нема да може да ве погледне во очи, а постојат големи шанси да се однесува расеано и збунето.

Риби
Како најголем џентлмен, рибата ќе биде тука секогаш кога ви треба. Ќе се труди околу вас, за да ви покаже дека и се допаѓате и притоа нема да штеди на внимание за да ви го покаже тоа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Три најголеми студентски лаги:
-утре почнувам да учам
-соблечи се, не ти правам ништо
-позајми ми 200 ден ти ги враќам во вторник
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на културната различност.
1471.- Роден е германскиот сликар и бакрорезец...
1471.- Во лондонскиот затвор „Тауер“ е убиен...
1527.- Роден е шпанскиот крал Филипе Втори, кој...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби