Голотијата главна тема на црвениот тепих во Кан

Црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал со години наназад е местото каде што можеме да ги видиме познатите во едни од најпровокативните модни креации.

Изгледа дека покажувањето на голи гради и не носењето на долна облека е нешто што оди рака под рака со Кан, па ѕвездите од А листата се охрабруваат да покажат повеќе кожа од вообичаено. Оваа година Ирина Шајк беше првата која го проби мразот на голотијата во црвената креација од Versace. По неа следеа уште неколку дами кои парадираа со разголени тела.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Добиле Црногорците хумани-
тарна помош.И како обично
бива,меѓу другото имало и
непотребни работи како
лажичиња за сладолед.Се
чуделе што е тоа,кога на едниот
му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1849.- Во Виена умре Јохан Штраус-постариот,...
1940.- Во Норвешка на власт дојде квислиншката...
1943.- Во Тирана умре Нико Нестор, еден од...
1946.- Во Скопје е основано Работничко...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби