Дали вашата љубов е вистинска или случајна комбинација?

Честопати, девојката не е сигурна околу својата позиција во врската и сѐ што е поврзано со тоа, па во умот се вртат прашањата „Зошто не сакаше да ми се јави пред пријателите?“, „Зошто не ми се јавил три дена?“…

„Периодот на пеперутките“ веќе заврши, па нејзе ѝ се чини дека тој сѐ почесто едвај чека таа да замине, за да може непречено да продолжи со своите обврски. И, во такви ситуации многу жени се лажат себеси дека се сложуваат со тоа и дека не им пречи, а всушност многу им пречи. Во овој случај, според стручните лица и советувачите, најважна е искреноста. Настојувајте тој да биде целосно искрен со вас.

Се јавува само по полноќДоколку момчето може да ви пише СМС порака во 1:40 часот по полноќ, а не може во 13:40 попладне, просто не му одговарајте. Ова е најсилниот признак дека него го интересира само секс и не му се прави многу муабет преку ден.

Одбива да ве запознае со пријателите

Ако има сериозни намери, ќе сака да ве претстави на своите пријатели. Можеби ќе договори заедничко излегување, или пак, ќе објави ваша слика на Инстаграм… Ќе најде начин. Ако, пак, за време на прошетка тој цело време гледа преку рамото стравувајќи дека ќе види некој познат, не се надевајте на нешто посериозно.

Комуникацијата оди тешкоСигурни сте дека не сте дотолку здодевна личност, но секогаш кога разговарате, вашиот партнер некако, има израз на лицето како да не сака да биде со вас во тој момент. Доколку е навистина заинтересиран, ќе го занимаат вашите желби, интереси, амбиции, хобија… Можеби не за сите подробности, но барем малку мора да биде заинтересиран.

Не е тука за да ви даде поддршка

Тоа ќе го почувствувате, ако вашиот партнер речиси никогаш не е подготвен да ви понуди поддршка кога се надевате на неа и кога тоа е навистина ви е потребно.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби