Љубителите на научна фантастика се најдобри љубовници

Љубителите на филмските жанрови фантастика и научна фантастика, се најголеми реалисти во поглед на љубовта, сексот и врските, посочува ново истражување на Универзитетот Оклахома.Во студијата учествувале 404 возрасни лица, кои биле поделени според тоа кој од седумте понудени жанрови го претпочитаат, а потоа одговарале и на прашањата околу љубовта и сексот. Љубителите на „Хари Потер“ или „Одмазници“, покажале најреални ставови и погледи на водењето љубов. Тие исто така сметаат дека кавгите во врските не нѐ водат кон нејзиниот крај.

Оние испитаници, пак, кои најмногу сакаат љубовни филмови и драми, покажале многу нереални очекувања и ставови, кои најверојатно ги попримиле од своите омилени филмови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто втори февруари го викаат педерски празник? Зашто на хрватски се вика "Други - другога ..."
Се шета лисицата низ шумата, мртва - гладна, кога од една грмушка слуша...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Кенија
1642. - Холандскиот морепловец Абел Тасман го...
1821.- Во Руан е роден Гистав Флобер, француски...
1922. - Во Бенешов, кај Прага, е роден Франтишек...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби