Експлозија на бомба покрај канцеларија на Бизнис федерацијата на Грција

Бомба експлодира денеска покрај канцеларијата на Грчката бизнис федерација во центарот на Атина.

Во експлозијата се скршени прозорците на објектот, но нема повредени, соопшти полицијата и додаде дека нападот е дело на локални групи.Експлозивната направа која е активирана со тајмер била ставена во ранец во близина на влезот на Федерацијата и експлодирала во 3:30 часот по локално време.

Триесет минути претходно бил упатен анонимен повик до весник, изјави претставник на полицијата.

Полицијата го блоклираше регионот, а во зоната работат тимови на деминери.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...