Хоџај:Одговорот за убиството на Ивановиќ се крие во Белград

Заменикот косовски премиер Енвер Хоџај тврди дека Белград одбива да соработува со Приштина во врска со убиството на Оливер Ивановиќ и оти одговорите за тој инцидент се кријат во Белград, јави Танјуг.

- Четири месеци од убиството на Оливер Ивановиќ и Србија се уште одбива да соработува со Косово бидејќи сакаат да ја скријат вистината и да ја попречат правдата. Негово убиство има корени во деструктивната српска политика и одговорите се кријат во Белград, напиша тој на Твитер.

Потпретседателот на српската Влада и министер за внатрешни работи Небојша Стафановиќ изјави дека Србија е заинтересирана да биде решено убиството на Ивановиќ, но не гледа подготвеност кај приштинските власти.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си бил Мали Ѓокица и зборувал многу безобразно (срамотно). Еден ден тој оди во училиште, а учителката ги свикала девојчињата од класот и им вели: - Девојчиња! Ако слушнете Мали...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1534.- Шпанскиот благородник Ињацио Лојола во...
1896.- На Алјаска, најсеверниот дел на САД е...
1914.- Британскиот експедиционен корпус се...
1926.- Во американската метропола на филмот,...