Црна Гора: Потврдена забраната за влез на српски интелектуалци

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тукел, го најави враќањето на голот на Џанлуиџи Буфон на следните натпревари. Изминатиот период мрежата на ПСЖ ја чуваше Алфонс Ареола.– Буфон има многу важна улога во тимот. Тој има многу искуство и тоа негово знаење им го пренесува на играчите. На натпреварот со Лил, како и на дуелот со Наполи во Лигата на шампионите, тој ќе биде меѓу стативите, изјави Тухел.

ПСЖ против Лил игра утре во рамките на 12.коло од француската Лига 1.

Буфон последен пат во Француското првенство бранеше на 9 октомври кога ПСЖ го победи Олимпик Лион со 5:0.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Денес, на 19.03.2019 година од 13:00 до 15:00 часот, регионалниот пат Старо Нагоричане -...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...