Во Албанија трета жртва од Ковид-19

Албанското Министерство за здравство синоќа соопшти дека поради компликации предизвикани од вирусот Ковид-19 починал 71-годишен маж од градот Кучово, што е трет смртен случај од вирусот.Пациентот починал во болница во Тирана, каде што бил сместен пред една недела, и имал напреден карцином на белите дробови покрај коронавирусот.

Во Албанија 89 луѓе се заразени со новиот коронавирус. Досега тројца од пациентите се излекуваа.

Првата жртва од коронавирусот во Албанија беше 73-годишна жена од Драч, која почина на 11 овој месец. На 18 март почина 66-годишен маж од Љушња последната, третата жртва мажот од Кучово.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...