Кризен штаб на БиХ: Епидемиолошката ситуација се влошува

Кризниот штаб при Министерството за здравство на БиХ, по влошувањето на епидемиолошката ситуација поради зголемениот број заразени лица со коронавирус, особено во Сараево, упати апел на граѓаните да избегнуваат јавни собири и да го ограничат движењето.Последните воведени мерки од 25 јули се задолжително носење заштитни маски во затворен простор, почитувајќи физичка дистанца од еден метар, но и на отворно доколку е невозможно луѓето да одржуваат растојание од два метра.

По влошувањето на ситуацијата поради коронавирусот, дозволено е собирање на максимум 50 луѓе во затворен простор и не повеќе од 100 лица на отворено.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...