Стојанов: Бугарија ќе и обезбеди на Украина лесно оружје и муниција

Бугарија ќе и обезбеди на Украина лесно оружје и муниција. Тоа денска го изјави бугарскиот технички министер за економија и индустрија Никола Стојанов.Според него, обезбедувањето воена помош ќе се заснова на одлука донесена од Парламентот.

– Министерот за одбрана достави список со можностите на бугарската армија. Оваа листа ќе биде објавена многу брзо. Согласно можностите на бугарската армија, ќе и пружиме помош на Украина, како што одлучија пратениците, изјави Стојанов.

Тој посочи дека помошта што Бугарија ќе и ја даде на Украина на никаков начин нема да влијае на борбената способност на бугарската армија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто девојките не можат да најдат маж кој е нежен, чуствителен и внимателен?
- Таквите веќе имаат дечко.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1478.- Роден е Томас Мор, англиски хуманист,...
1792.- Австрија и Прусија склучија сојуз против...
1812.- Роден е Чарлс Дикенс, англиски писател,...
1863.- На британскиот воен брод „Орфеј“, кој...