Брнабиќ: Не сум оптимист, но би сакала во Брисел да се постигне договор

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ изјави денес дека не е оптимист оти денеска во Брисел ќе се постигне договор меѓу Белград и Приштина, јави дописникот на МИА од Белград.-Не сум оптимист во контекст на тоа што го зборувавме. Можете да видите дека во земјава се обидуваат да ја ослабат позицијата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ и на Владата на Србија во вакви тешки моменти. Во моментот кога претседателот треба да се фокусира на одбрана на интересите на Србија, тие (опозицијата) зборуваат глупости за салами паризeри и за тоа дали претседателот јадел или не, што е бесмислено и ја покажува нивната неодговорност, изјави Брнабиќ на ТВ Пинк.

Брнабиќ истакна дека претседателот на Србија има доволно фокус и емоционална стабилност да го остави сето тоа зад себе и денес на најдобар начин да ги брани државните интереси.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
После подолго време дошол поп во некое градче. Се собрале полно луѓе за да се исповедаат.
- Попе, јас 12 пати го мамев маж ми.
Пресметува нешто попов и вика:
- Ти забранувам 3...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1547.- Умре шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој...
1804.- Наполеон Бонапарта за францускиот цар...
1805.- Во битката кај Астерлиц, позната како...
1814.- Умре францускиот писател Донасјен Алфонс...