Вучиќ: Две лица се уапсени за убиството на Данка Илиќ

Полицијата уапси две лица кои го убиле двегодишното девојче Данка Илиќ, кое исчезна на 23 март во Бањски Поље кај Бор, изјави денеска српскиот претседател Александар Вучиќ.-Имаме лоши вести за Данка… Полицијата уапси две лица, кои, ако добро разбирам ја убиле малата Данка. Како што разбрав, тие го признаа делото. Со какви чудовишта си имаме работа,  рече Вучиќ.

Вучиќ истакна дека лицата ја водат полицијата до местото каде што го оставиле телото на детето. Тој исто така додаде дека за овој случај подоцна ќе зборува и министерот за полиција Братислав Гашиќ.

Двегодишната Данка Илиќ исчезна пред десет дена во Бањско поле кај Бор, оттогаш потрагата по неа продолжува.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...