Провалникот кај Јованка Броз е Македонец

Белград, 9 септември (МИА) - Перо Давитковски (43) од Скопје е лицето кое ја прескокна бетонската ограда на куќата, во која живее Јованка Броз, сопруга на некогашниот претседател на СФРЈ Јосип Броз Тито, изјави српскиот министер за труд и социјална политика Расим Љајиќ.

Перо Давитковски тврди дека е син на покојниот Тито и Јованка и дека ја прескокнал оградата за да и се приближи и да добие „позитивна енергија“ од нејзе. Се претпоставува дека станува збор за нервно лабилна личност.

Кај Давитковски е пронајден пасош, од кој се гледа дека многу патувал кој помеѓу останатото бил и на аџилак во Ерусалим.

Љајиќ, кој ја посети вдовицата на Тито, рече дека Јованка Броз е добро и рекла дека ова не е прв пат некој да ја прескокнува оградата на куќата во која живее, а мотивите за тоа биле различни, некој прескокнувале од љубопитност, некој за да се слика со нејзе, а некој и само за да ја види.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...