Грчкиот медиумски магнат Христос Ламбракис почина на 75 годишна возраст

Атина, 21 декември (МИА) - Грчкиот медиумски магнат Христос Ламбракис почина како последица на срцево заболување во 75-та година од животот во болница во Атина.

- Медиумската група Ламбракис со неизмерна тага соопштува за смртта на Христос Ламбракис, претседател на бордот на директори на компанијата, објави весникот „Вима“ на својата интернет страница.

Ламбракис кариерата ја почна како новинар во еден од весниците на неговиот татко, „Вима“, а во 1957 година тој го наследи семејниот бизнис.

Медиумската група Ламбракис издава четири весници, меѓу кои „Вима“ и „Та неа“, 24 списанија и ја менаџира веб страницата HYPERLINK "http://www.in.gr"www.in.gr. Компанијата поседува 22 проценти од приватниот телевизиски канал Мега.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца истражувачи бегаат од племе човекојадци и по некое време пристигнуваат до кањон широк најмалку 15 метри.
- Што ќе правиме сега? - прашува едниот.
- Ќе скокаме, ете што ќе...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Од 21.03.2019 на регионалниот патен правец Р1103 Неготино – Лакавица се извршуваат работи на пат,...
Верски календар
На денешен ден
1611.- Роден е Евлија Челебија, турски патописец....
1634.- Британските колонисти на чело со лордот...
1807.- Во Англија е забранета трговијата со...
1812.- Роден е Александар Иванович Херцен, руски...