• РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Ведро

4°C
Битола
Делумно облачно
8°C
Охрид
Ретки облаци
1°C
Скопје
Виц на денот
Лео го сретнува Трпе :
- Шо праиш бе Трпе?
- Еве, имам закажано со женската во 5, сега е 6, ќе ја чекам до 7, ако недојде ќе почекам уште пола саат и ќе си одам.
Па си имам...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои, по претежно суви коловози, освен на осојничавите места. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена...
Верски календар
Сите беа едно семејство, а живееја во петтиот век во Цариград. Таткото Ксенофонт беше патрициј. Со жена му Марија имаше два сина Јован и Аркадиј. Сите се одликуваа со длабок...
На денешен ден
427 г.п.н.е.- Роден е Платон, голем старогрчки...
1587.- Погубена е шкотската кралица Мери...
1676.- Умре рускиот цар Алексеј Михајлович...
1725.- Во Санкт Петерсбург умре Петар Велики,...