Трамп на Битолчанец му донесе повеќе од 950 долари преку ноќ!

Напорна изборна ноќ е зад нас, а Доналд Трамп е новиот претседател на Соединетите Американски Држави. Малку е да се каже дека голем дел од светската јавност оваа вест ја дочека со неверување, што негативно влијаеше како на доларот, така и на цената на нафтата и светските индекси.Меѓутоа, оние кои вчера тргуваа остварија значајни профити на падот преку ноќта.

Така М.С. од Битола (името нее објавено поради заштита на лични податоци) во текот на нпќта оствари заработка од 957 долари, тргувајќи со доларот во однос на Јапонскиот Јен, кој само за неколку часа оствари пад од 3,97%.

Берзата и во наредните денови ќе биде прилично турбулентна, создавајќи одлични можности за заработка.

Поради тоа FXLider на сите кои сакаат да заработат на изборот на Трамп им дава бесплатни 50 евра за тргување на светската берза, единствена берза каде што можете да заработите кога цените растат и паѓаат.

Бесплатните 50 евра за тргување можете да ги превземете овде.

FXLider има соработка со Fortrade Limited – компанија која е авторизирана и регулирана во UK од страна на FCA (Financial Conduct Authority) под лиценца со број 609970..

Договорите за разликата во цената (CFD) ги претставуваат производите кои се потпираат на финансискиот левериџ и носат високо ниво на ризик за Вашиот капитал затоа што цените можат брзо да постанат неповолни за Вас. Загубите можат да ги надминат Вашите депозити и од Вас би можело да се бара да извршите дополнителни плаќања. Овие производи можеби нема да бидат соодветни за сите клиенти и заради тоа морате да бидете сигурни да сте ги разбрале ризиците, а и да побарате независен совет. Овој материјал не претставува понуда, барање ни трансакција во поглед на било кој финансиски инструмент. FXLider не прифаќа никаква одговорност за било каква употреба на овие коментари ниту за последиците кои од тоа можат да проистекнат. Не се дава никакво уверување ниту гаранција за точноста или потполноста на овие податоци. Како резултат на тоа, секое лице кое ќе постапи спрема нив, тоа го прави потполно на сопствен ризик.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Знаете ли што е РОДЕО СЕКС?
Тој лежи на грб, ти седиш на него, со едната рака се држиш за влакната на градите негови, му кажуваш дека имаш сида и се обидуваш да останеш врз него...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема поголеми задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација...
Верски календар
седум отроци во Ефес. Овие седум момчиња христијани, бегајќи од гонењето на царот Декиј (249-251), се засолнија во една пештера близу Ефес. Таму Бог им прати еден чуден и долг...
На денешен ден
986.- Во Ихтиманскиот премин (Тројанова Врата),...
1593.- Турскиот султан Мурат Втори и објави...
1873.- Во Ново Село, штипско, е роден Славејко...
1902.- Во Прилеп е роден Методија Андонов-Ченто,...