Фрлена граната врз француски воен автомобил во Уагадугу пред пристигнувањето на Макрон

Две маскирани лица фрлија граната врз автомобил на француската армија во главниот град на Буркина Фасо, Уагадугу, непосредно пред пристигнувањето на францускиот претседател Емануел Макрон.- Две лица со качулка, движејќи се на мотор, околу 20 часот по локално време, фрлија граната врз автомобил на француската армија, што се движеше кон касарната на француските специјални сили во Буркина Фасо.
Притоа, повредени се тројца локални жители, од кои еден потешко, соопштија воени извори.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...