Се намалува дополнително предноста на Јанукович пред Тимошенко

Киев, 8 февруари (МИА) -  Предноста на украинскиот опозициски лидер Виктор Јанукович пред премиерката Јулија Тимошенко се намали на 2,2 проценти при преброени 95 отсто од гласачките ливчиња.

Како што објавија локални медиуми цитирајќи соопштение на Централната изборна комисија, лидерот на Партијата на регионите Јанукович има 48,29 отсто од гласовите, а актуелната премиерка, која е претседателски кандидат Тимошенко освоила 46,08 отсто.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Влегува пијаница во кафана и порачува ракија. Шанкерот го гледа пијан и го откачува:
- Искачај надвор, не служиме пијаници.
Поминуваат 10 минути пијаницата се враќа и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...