Едно лице почина во пожар во Аеродром

Едно починато лице е пронајдено при интервенција на екипа од Бригадата за противпожарна заштита, во стан на булеварот „Јане Сандански“ во Скопје, ноќеска околу 3 часот, каде од засега непознати причини избувнал пожар.

Како што соопшти МВР, екипата во станот го пронашла починат Н.Н. (23), а смртта била констатирана од страна на лекар од Итна медицинска помош.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција. Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Како да занимаваш плавуша?
- Стави ја во округла соба и кажи и дека во некој ќош ја чека вибратор.

* * *
- Што е сличноста помеѓу Бураго количка и женски гради?
- И двете...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo влажни коловози. Врнежи од слаб снег има на Попова Шапка, Маврово и Стража. Од 15 ноември, на сила стапи законската...
Верски календар
На денешен ден
1602.- Роден е германскиот физичар и пронаоѓач...
1759.- Британската флота ја порази француската...
1780.- Велика Британија и објави војна на...
1818.- Латиноамериканскиот револуционер и...