Чифлиганец: Не сум барал ништо од лицата на снимката, немало таков разговор

Бизнисменот Ванчо Чифлиганец денеска во писмено соопштение ги негираше наводите изнесени во новите објавени снимки од разговорите меѓу Бојан Јовановски (Боки 13) и Јордан Камчев за случајот „Рекет“.

– Би сакал одговорно да и соопштам на јавноста дека таков наводен разговор во врска со некакво барање кон едно од лицата што се јавуваат во снимката, се нема случено,
бидејќи, без исклучок, не сум таков човек кој влегува во такви разговори. Мојот животен пристап секогаш бил да помагам на луѓе во согласност со законските прописи. Без
предметно е, дури и попатно споменување на моето име, стои во изјавата на Чифлиганец.

На објавените снимки на весникот „Ла Верита“ се слуша како Камнчев вели дека Чифлиганец му барал дуќан за стоматолошки ординации за обвинителката во СЈО, Лиле Стефанова.

Претходно денеска и обвинителката Стефанова, која го води предметот „Империја“ во кој се осомничени Јордан Камчев и Цветан Панделевски, во пишана изјава појасни дека во месец август 2018 година, осомничените Камчев и Панделески се обиделе да извршат влијание врз предистрагата, што во тој период била насочена против нив и други лица, користејќи го нејзиното познанство со Чифлиганец.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег има на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража, но без забрани за...
Верски календар
На денешен ден
1821.- Прокламирана е независноста на Перу, со...
1871.- Франција капитилираше во војната со...
1878.- Во Њу Хевн, САД пуштена е во употреба...
1887.- Во Лоѓ, Полска, е роден Артур Рубинштајн,...