Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Лолита Ристова

Трипуновски: СДС се фатени живи како го трујат народот со контаминирано овошје и зеленчук, наместо разрешувања и одговорност, сите им се виновни само тие не

СДС фатени живи како го трујат сопствениот народ со контаминирано овошје и зеленчук наместо да летаат разрешувања и понесување одговорност за овој голем скандал денес повторно во нивниот познат стил сите се криви само они не!

Еве уште по којзнае кој пат во прилог официјалните извештаи во кои е детектирано недозволиво присуство на пестицити и метали во зеленчук и овошје увезено од Албанија!

Во прилог дел од анализите !

ПС: Ако баклавата е изедена , тепсијата стооо! - рече еден "мудрец"

Цветан Трипуновски, претседател на комисија на ВМРО-ДПМНЕ за земјоделство, шумарство и водостопанствоПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...