Претседателот Бранко Црвенковски во посета на Словенија

Љубљана, 18 март (МИА) - Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски денеска ќе престојува во работна посета на Република Словенија.

Во Љубљана, претседателот Црвенковски ќе се сретне со неговиот словенечки колега Данило Тирк, а ќе има средби и со премиерот и со претседателот на словенечкиот Парламент, Јанез Јанша и Франце Цукјати.

Претседателот Црвенковски, како што соопшти неговиот Кабинет, ќе оствари средба и со градоначалникот на Љубљана, Зоран Јанковиќ.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...