Нова спортска сала за ОУ „Свети Климент Охридски“ во Македонски Брод

Скопје, 31 март (МИА) - Агенцијата за млади и спорт денеска свечено ќе ја пушти во употреба новата спортска сала „Свети Климент Охридски“ во истоименото основно училиште во Македонски Брод.

Салата е целосно опремена со висококвалитетна спортска опрема и реквизити за повеќе спортови како фудбал, кошарка, ракомет, одбојка, тенис и гимнастика и треба да го помогне развојот на децата, но и на локалните клубови и на рекреативците.

Отворањето на спортската сала е дел од Проектот на Агенцијата за млади и спорт за изградба на 35 спортски сали во државата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оглас: Барам убава, паметна, шармантна девојка со автомобил. Пожелна слика од автомобилот.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2020 година започна законската обврска за задолжително поседување на...
Верски календар
На денешен ден
1459.- Роден е холандскиот свештеник Адријан...
1810.- Роден е италијанскиот свештеник Винченцо...
1817.- Роден е унгарскиот писател Јанош Арањ,...
1824.- Во Литомишл е роден Беджик Сметана, чешки...