„Mерцедеси“, подарок за македонската врска во шверцот со нафта

Скопје, 12 септември 2012 (МИА) - Љубомир Периќ-Магаш во четвртото продолжение од неговото интервју за Нетпрес тврди дека двајца македонски функционери добиле скапи и луксузни подароци од своите партнери во бизнисот со шверц на нафта, како благодарност за одличната соработка.
Понатаму тој споменува и средби со луѓе од Македонија, кои во тоа време биле вмешани во шверц на цигари. Исто така, објаснува и како на граничните премини во Македонија, шверцот на цигари имал приоритет во однос на шверцот на нафтата.

Четвртиот дел од интервјуто со Љубомир Периќ-Магаш може да се види на линкот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Слоница и глушец имале секс, кога на слоницата од дрво и паднал кокосов орев на глава. Таа офнала, а глушецот и рекол:
- То, бејби, то!!!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....