Викендов дожд, од понеделник значително заладување

Облачно време со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи, ни најавуваат за денеска од Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер. Во недела ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, но во источните делови повторно се очекуваат пообилни врнежи. На планините врнежите ќе бидат од снег.

Од понеделник ќе има значително заладување со засилен северен ветер. Во понеделник ќе има повремени врнежи од дожд и снег, а во вторник повремен локален снег. Дневната температура во вторник ќе се движи од 1 до 6 степени, а во среда утринските насекаде ќе бидат негативни.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...