Лавров: Русија и САД да отфрлат можност за нуклеарна војна

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп, би требало заедно да изнесат став дека користење нуклеарно оружје е неприфатливо, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

– Од политичка перспектива, од најголема важност е Русија и САД да го смират светот со тоа што ќе издадат заедничко соопштение на највисоко ниво со кое ќе порачаат дека нема победник во нуклеарна војна, и оти таа е неприфатлива, рече Лавров.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Учителката го прашува Мали Џокица како си поминал за летниот распуст.
Џокица одговара:
- Прво, јас не сум Џокица, јас сум Џорџ.
- Како второ, за распустот бев во Америка и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1599.- Роден е шпанскиот сликар Диеро Родригес де...

1606.- Роден е францускиот писател Пјер Корнеј,...

1654.- Шведската кралица Кристина Аугуста која...