Побарана доживотна затворска казна плус 30 години за Ел Чапо

Американските државни обвинители бараат доживотна затворска казна за мексиканскиот нарко бос Хоакин Гусман, познат како „Ел Чапо“, кој во февруари беше прогласен за виновен поради планирање убиства и криумчарење дрога.Федералните власти во документот, кој вчера му е поднесен на судот, покрај доживотната затворска казна побарале за Ел Чапо и изрекување на дополнителни 30 години казна.

Се наведува дека обвинителите, исто така, од судијата побарале да пресуди враќање на имотот на жртвите во износ што ќе се утврди подоцна.

Адвокатот на Ел Чапо, Џефри Лихтмен оцени дека барањето на обвинителите е „површно“.

Изрекувањето на пресудата на нарко босот е закажано за 17 јули.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Патролира цајкан навечер по парк, кога гледе мрда некоја грмушка.
- Кој има таму викнал, и излегува гол дечко. Што правиш таму?
- Еве е..м
- Опаа, на јавно место, ај казна 1000...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...