Земјотрес во Индонезија направи штета на островот Бали

Земјотрес со јачина од 5,7 степени денеска го погоди островот Бали и други индонезиски острови. Засега нема извештаи за евентуални настрадани. Причинета е материјална штета.Епицентарот на земјотресот бил во морето, 82 километри југозападно од Денпасар на Бали и на длабочина од 91 километар, соопшти Американскиот геолошки институт.

Индонезиската агенција за геофизика, соопшти дека нема опасност од цунами.

Агенцијата за природни катастрофи на Твитер објави фотографии од оштетени куќи и џамии на островот Јава, како и од оштетениот хиндуистички храм на Бали. Исто така, штета претрпе и луксузното одморалиште на Бали.

Главната болница во Денпасар ги евакуираше пациентите, а евакуирани се и голем број училишта и хотели.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Влегува пијаница во кафана и порачува ракија. Шанкерот го гледа пијан и го откачува:
- Искачај надвор, не служиме пијаници.
Поминуваат 10 минути пијаницата се враќа и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...