Мадуро: Ако ја смени политиката, ќе разговарам со Трамп

Москва, 23 септември 2019 (МИА) – Венецуелскиот претседател Николас Мадуро денеска изјави дека би се согласил да разговара со Доналд Трамп ако американскиот претседател ја смени политиката кон Венецуела, која ја нарече погрешна.

– Да, се разбира, одговори Мадуро на прашањето дали би прифатил директни разговори со Трамп.

Тој ова го рече во изјава за телевизијата „Русија 24“, а потоа го образложи својот став.

– Доколку американскиот претседател одлучи да ја исправи погрешната политика на поттикнување војна против Венецуела, која во некој момент ја наследи од Барак Обама, би бил подготвен, би можеле да почнеме разговори, дијалог, преговори за да се обидеме да воспоставиме односи базирани на почитување, пред се меѓу владите, наведе Мадуро. јт/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Доага Џејмс Бонд во Скопје и се запознава со еден стајлист...
--Бонд--Џејмс Бонд
--Геј--Сергеј…
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
42. п.н.е.- Римскиот политичар Марко Јуниј Брут...
1596.- Турската војска на султанот Мухамед ИИИ...
1764.- Во Париз умре Жан Мари Леклер, француски...
1817.- Роден е францускиот лексикограф и...