Кина: Нови 39 инфицирани, сите пациенти кои пристигнале од странство

Нови 39 случаи на инфекција со новиот коронавирус беа пријавени вчера во Кина – сите за пациенти кои пристигнале од странство, се вели официјалните податоци.Во саботата беа регистрирани 46 случаи додека вчера беа пријавени девет смртни случаи. Сите се во Вухан каде почна епидемијата. Во градот петти ден нема ниту еден случај на новозаразени.

Во Пекинг, Шангај и Гуанжу се воведени нови мерки за откривање на пациенти кои пристигнале од странство. Властите во Пекинг наредија пренасочување на сите меѓународни летови кон други аеродроми каде патниците ќе бидат прегледани за вирусот. Во Шангај и Гуанжу патниците ќе минат тестови дури и да не доаѓаат од тешко погодените држави со вирусот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...