Трамп за неговиот лик на Маунт Рашмор: Звучи како добра идеја

Американскиот претседател Доналд Трамп ги негираше наводите на „Њујорк Тајмс“ и Си-Ен-Ен дека е заинтересиран за можноста да го додаде својот лик во познатиот споменик на Маунт Рашмор во Јужна Дакота, но рече дека „звучи како добра идеја“.Трамп во неделата вечер на Твитер објави фотографија на која стои пред планината Рашмор, така што изгледа како тој да е петти лик на тој споменик.

Веднаш потоа на Твитер го демантираше извештајот на Њујорк Тајмс дека со гувернерката на Јужна Дакота, Кристи Ноем разговарал за можноста неговиот лик да се најде со ликовите на поранешните претседатели Џорџ Вашингтон, Томас Џеферсон, Теодор Рузвелт и Абрахам Линколн.

– Никогаш не сум го предложил тоа, иако врз основа на многу работи што ги постигнав во последните три и пол години, можеби и повеќе од кој било претседател, тоа ми звучи како добра идеја, напиша Трамп.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша во продавница.
- Добро утро, имате маргарин?
- Имаме "Добро утро"!
- Добро утро, имате маргарин!!?
- Имаме "Добро утро"!!!!!
- Добро утро, имате маргарин!!!!?
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...