Берлускони: Трамп загуби заради својата агресија и ароганција

Американскиот претседател, Доналд Трамп, загуби на претседателските избори поради својата прекумерна агресија и ароганција, смета поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони.

-Мислам дека тој беше поразен на овие избори и поради својот став, многу често премногу агресивен, многу често премногу арогантен“, изјави Берлускони за РАИ.

Берлускони, како што наведува Хина, оценува дека намерата на избраниот претседател Џо Бајден да биде претседател на сите Американци, може „да биде добра за сите“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден ден се изгуби жената на поглаварот и ние ја најдовме. Тој ни даде да и се качиме по еднаш. Другиот ден се изгуби жената на врачот, ние ја најдовме и тој ни даде да и се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци низ државата се одвива по влажни патишта, а на некои повисоки места ина остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на ЈП „Македонија...
Верски календар
На денешен ден
1500.- Шпанскиот морепловец Висенте Ханес Пинсон...
1531.- Португалија ја зафати катастрофален...
1788.- Британски бродови со првите доселеници од...
1823.- Умре англискиот лекар Едвард Џенер,...