Псаки: Во говорот на инаугурацијата Бајден нема да зборува за Трамп, туку за иднината

Првиот говор на Џо Бајден како претседател нема да биде за Доналд Трамп, изјави денеска портпаролката на новоизбраниот претседател, Џен Псаки, само неколку часа пред почетокот на инаугирацијата, јави ДПА.-Ние трошиме многу помалку време во разговари и размислување и грижа за Доналд Трамп отколку што мислам дека повеќето луѓе претпоставуваат, изјави Псаки за Си-Ен-Ен, која ќе биде секретар за печат во Белата куќа.

„Ова е говор што гледа во иднината“, изјави таа за инаугуративното обраќање, што Бајден ќе го одржи откако ќе положи заклетва околу 17 часот по средноевропско време.

Псаки кажа дека говорот ќе се фокусира на темите за единството, додаде ДПА.

-Не очекуваме луѓето да се здружат преку ноќ, призна таа, но кажа дека идејата е „преку пообединет пристап да се оди напред“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се вратил Мујо од партиски состанок потечен во двете очи.
"Што се случи?"- го прашале.
"Па, знаете, партискиот состанок беше многу долг..."
"И ?"
"Јас седев зад...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...