АНСА: Папата Франциск на преглед во болницата Гемели во Рим

Папата Франциск денеска отишол на преглед во болницата Гемели во Рим, јави италијанската новинска агенција АНСА, повикувајќи се на извори запознаени со случајот.

Од Ватикан засега нема информации за потврда на веста на агенцијата.

На почетокот на годината папата мина пет дена во болница поради инфекција на белите дробови, а минатиот месец ја прескокна неколку аудиенции поради треска.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...