21 лицe убиени за неколку часа од завршувањето на примирјето

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe се убиени во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и обновувањето на борбите.

Во неколку бомбардирања низ палестинската територија по 7:00 часот по локално време (05:00 часот по Гринич), портпаролот на министерството Ашраф ал Кудра соопшти дека се убиени 21 лице, од кои две лица во Беит Лахиа, северниот дел на Појасот Газа, потоа седум лица во Магази во централниот дел на Појасот, едно лице појас Газа во градот Кан Јунис, јужен дел на Појасот Газа, двајца во градот Хамад, јужно од Кан Јунис и деветмина во Рафа, јужен дел на Појасот Газа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...