Израелски доселеници упаднаа во џамијата Ал Акса во Ерусалим

Израелски доселеници под заштита на полициските сили денеска упаднаа во дворот на џамијата Ал Акса.Очевидци изјавија дека десетици доселеници влегле во Ал Акса, од портата Магариба, ги посетиле дворовите на верското здание и изведувале талмудски ритуали, пренесе палестионската агенција ВАФА.

Израелската полиција, стационирана пред портите на Стариот град и џамијата Ал Акса, исто така, спречи влез на палестински граѓани, поради што бројот на верниците се намалува четврти месец по ред.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1193.- Умре арапскиот државник и војсководец...
1461.- Во англиската „Војна на ружите“ Едвард од...
1678.- Роден е италијанскиот композитор и...
1789.- Во Њујорк е свикан првиот Конгрес на САД....