Досега се избрани шест поротници за судењето против Доналд Трамп

Шест поротници беа избрани синоќа за поротата на судењето против поранешниот американски претседател Доналд Трамп за фалсификување деловни документи во случајот со тајните плаќања кон порно актерката Сторми Даниелс.

Изборот на 12-члена порота што ќе може да биде праведна кон екс-претседателот на Републиканската партија, продолжува.

Изборот на поротата почна во понеделникот и може да трае најмалку седум дена. Тоа вклучува избор на 12 жители на Менхетен, област во Њујорк претежно наклонета кон демократите. Се очекува тие да бидат непристрасна порота во кривичниот процес против поранешниот претседател и републиканскиот кандидат на претстојните ноемвриски избори.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...