Бајден: Решен сум да останам во трката и да го победам Трамп

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска испрати писмо до демократите во Конгресот, во кое вели дека ќе продолжи со кандидатурата за реизбор, и покрај зголемената загриженост за неговото здравје и одржливоста на кампањата.„Сакам да знаете дека и покрај сите шпекулации во печатот и на други места, цврсто сум определен да останам во оваа трка, да ја поминам оваа трка до крај и да го поразам Доналд Трамп“, напиша Бајден во писмото во кое имаше увид Си-Ен-Ен.

Бајден се обиде во силно срочено писмо да ја смири се поголемата загриженост за неговата кандидатура.

„Прашањето како да тргнеме напред се поставува веќе повеќе од една недела. И време е да се заврши. Имаме една работа. А тоа е да се победи Доналд Трамп. Имаме 42 дена до Демократската конвенција и 119 дена до изборите. Секое слабеење на одлучноста или недостигот на јасност околу задачата која е пред нас само му помага на Трамп и ни штети нас. Време е да се здружиме, да тргнеме напред како обединета партија и да го поразиме Доналд Трамп“, нагласи Бајден.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...