Мистериозно суштество се појави на плажа во Австралија

Суштество кое наликува на риба се појави на брег на плажа во Квинсленд, Австралија. Властите се уште не можат да го идентификуваат, но според ABC News reports има шест нозе и е огромно.Рајли и Џон Линдхолм се првите кои го откриле при случајна прошетка на плажата.
-Сум видел многу риби, но никогаш не сум видел нешто слично. Тоа беше голема, голема „риба“, изјави Џон.

Тој објавил фотографии и видео-снимки на социјалните мрежи од суштеството со цел да биде идентификувано.
Се уште е нејасно дали тоа е уловено и оставено на копното или умрело на брегот откако било исфрлено од океанските води.

Океаните се сметаат за водени површини кои не се комплетно истражени. Научниците постојано се во потрага по нови сознанија за она што тие го кријат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....