Стапица за комарци со Violeds

Комарците можат да упропастат совршена вечер на отворено, а често пати е скоро невозможно да се ослободиме од нив. Едно од решенијата е стратешки да поставите стапици за комарци, кои ќе ги одвлекуваат од вас.Сега, компанијата Seoul Viosys објави дека во нивните стапици за комарци ќе почне да ја користи напредната UV LED технологија позната како “Violeds”

Violed технологијата е уникатна и не само што е безопасна за околината, не предизвикува никаква штета ни на човечкото тело бидејќи стапиците не содржат никакви хемиски компоненти, туку функционираат со UV LED светлина која ги привлекува комарците – многу поразлично од стапиците базирани на жива.

Не треба да сте загрижени ни за потенцијален ризик од рак на кожата, бидејќи UV зраците емитирани од стапицата се 2000 пати послаби од сончевите и имаат моќност колку една десетина од флуоресцентното осветлување.

Покрај комарци, стапиците со ваква светлина можат да привлекуваат и овошни муви.

Истражувањата покажале дека Violeds уредите се многу потентни и способни да привлечат комарци во 4 пати поголема бројка споредено со конвенционалните стапици.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...