Owlet Band појас за трудници што будно го следи развојот на бебето

Честите посети на доктор се дел од патот кон родителството, па така компанијата Owlet Baby Care решила да ја искористи сегашната технологија со цел идните родители да се осигураат дека сè е во ред со бебето додека е сè уште во мајката.Owlet Band е парче технологија кое испраќа нотификации доколку движењата на бебето или неговите срцеви отчукувања се необични.

Овој појас нуди следење на срцевите отчукувања на фетусот, снимање на истите, автоматски бројач на колку пати бебето ќе клоцне, следење на контракциите, како и индикатори за позата на спиење на мајката.Направен од DuPont Intexar ултра-тенки сензори вградени во материјалот, Owlet Band е екстремно комфорен и на телото се чувствува како да е парче облека.

Со помош на нивни сопствени врвно изработени алгоритми, Owlet Band со помош на биоелектрични сигнали ги следи отчукувањата на срцето и движењето на бебето, а користејќи ги добиените податоци мајката постојано ќе има увид во неговото здравје и развој. Сето ова ќе биде возможно само во второто и третото тромесечие од бременоста.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...