Cubo AI бебе монитор

Cubo AI е паметен бебе монитор со проактивен систем за предупредување кое на родителите ќе им помогне да си ги заштитат бебињата преку:



- Предупредување кога лицето на бебето е покриено или бебето се превртело и не може да се врати во првобитната положба

- Детектирање на плачење

- Предупредување доколку бебето влезе во „забранета зона“, која претходно се обележува преку апликацијата (на пр. кујна или некоја просторија каде не е безбедно да се шета).

Мониторот има HD ноќна визија во резолуција од 1080p, што дава многу поквалитетна слика во однос на другите вакви уреди, како и системи за детекција на температурата и влажноста на воздухот.



Cubo AI може и автоматски да фотографира моменти кои доколку не сте присутни може лесно да се испуштат, како што се смеење, плачење, првото превртување или застанување во креветчето и сл.

Аудиото е двонасочно, па така во секој момент преку апликацијата можете да го слушате и да му зборувате на бебето, дури и кога сте на стотици километри од него, на пр. на службено патување.



Cubo AI Мониторот има и малечко ноќно светло кое секогаш е свртено кон ѕидот (за да не му смета на бебето) и кое може лесно да се вклучи и исклучи преку апликацијата, идеално за ноќните посети на бебето, без потреба од палење на светло кое може да го разбуди, или користење на батерија.



Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за стандардизација.
322 п.н.е.- Во храмот на боговите Посејдон, на...
1066.- Норманската инвазиска армија на војводата...
1322.- Војската на шкотскиот крал Роберт I силно...